WİKİLEAKS TÜRKÇE NE DEMEK ?

Günce/Aktuel 06 Aralık 2010

Wikileaks Türkçe Ne Demek ?
Wikileaks Türkçe, olarak,
bildiğim odur ki anlamına geliyor.İsveç kökenli bir organizasyon olan Wikileaks29 Kasımda yayınladığı wikileaks Belgeleri ile tüm dünyada deprem etkisi yapmıştı. Wikileaks belgeleri Türkiye için AB ye giremeyeceğini ve buna izin verilmeyeceğini yazıyor. Türkiye’nin geçtiği 7 bin metinde öne çıkanlar ise darbe, Davutoğlu, Erdoğan ve AB oldu. Belgelerde, Amerikan diplomatik yazışmalarında, yabancı liderlerle ve dünyadaki nükleer ve terörist tehditlerle ilgili değerlendirmeler bulunuyor.

WİKİLEAKS TÜRKÇE NE DEMEK

Belgeler, ABD’nin dünyadaki toplam 270 büyükelçilik ve konsolosluklarla 2004 yılından 2010’un Mart ayına kadarki günlük yazışmalarının içeriğini ortaya koyuyor. Wikileaks Belgeleri Türkiyeaçısından da oldukça sıkıntılı.
Wikileaks Belgeleri
Wikileaks
belgeleri
tüm dünya diplamasisine, büyük bir darbe vurdu. Pek çok diplomatik ilişki de darbe aldı.  Wkileaks Nedir? Wikileaks Belgeleri nedir ?
Wkileaks Nedir?
Wikileaks, Wikileaks.org sitesi kanalı ile tüm dünyaya adını duyuran, İsveç merkezli bir organisazyondur. Bu organizsazyon, daha kuruluşunun 1. yılında, (wikileaks sitesi Aralık 2006 kurulmuş.) veritabanında 1.2 milyon dökümana ulaşmış. WikileaksABD nin diplomatik dtratejisini tüm dünyanın gözleri önüne seren bir internet sitesi. Wikileaks belgeleriarasında, Türkiye için de son derece önemli olan stratejiler var.
Wikileaks Türkiye (ya da diğer anlatımla Wikileaks Turkey) oldukça geniş.
Wikileaks belgeleri Türkiye için AB ye giremeyeceğini ve buna izin verilmeyeceğini yazıyor. Türkiye’nin geçtiği 7 bin metinde öne çıkanlar ise darbe, Davutoğlu, Erdoğan ve AB oldu. Belgelerde, Amerikan diplomatik yazışmalarında, yabancı liderlerle ve dünyadaki nükleer ve terörist tehditlerle ilgili değerlendirmeler bulunuyor. Belgeler, ABD’nin dünyadaki toplam 270 büyükelçilik ve konsolosluklarla 2004 yılından 2010’un Mart ayına kadarki günlük yazışmalarının içeriğini ortaya koyuyor. Wikileaks Belgeleri Türkiyeaçısından da oldukça sıkıntılı.
Wikileaks Türkçe Ne demek, Wikileaks Turkey,Wikileaks belgeleri,Wkileaks Nedir, WikileaksTürkçe,

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“WİKİLEAKS TÜRKÇE NE DEMEK ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2155

Sponsor Bağlantılar