Yağ Bezeleri ve Lipomlar İçin Bitkisel Öneriler

Sağlık 18 Nisan 2017

Yağ bezeleri ve lipomlar pek çok kişinin muzdarip olduğu sağlık sorunlarından bir tanesidir.Vücutta oluşan yağ bezeleri ve  lipomlar için bitkisel kürlerden faydalanmak mümkündür. Yağ bezeleri ve lipomlar için kullanacağınız en etkili bitkilerin başında lavanta ve soğan gelmektedir.. Bu gün sizlere Sayın İbrahim Saraçoğlu’nun önerisi ile lavanta kürü ve soğan kürü uygulamaları hakkında bilgiler sunacağım.

Lavanta Kürü;

lavanta_kuru

Kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içine, 1 tatlı kaşığı (yaklaşık 2 gram) lavantayı atıp 10 dakika kısık ateşte demleyin. Demleme işlemi tamamlandıktan sonra, sıcakken süzün. 15 gün boyunca, her gün akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra, 1 çay bardağı dolusu ılık olarak için. Her seferinde taze olarak hazırlanması şarttır. 15 günlük ilk kür tamamlandıktan sonra aynı uygulama peş peşe 3 defa tekrar edilir ve kür sonlandırılır.

Önemli Hatırlatma ;

Bir gün önce arta kalan miktarı kullanmayınız. Kolay olsun diye bir kaç günlük hazırlayıp buzdolabında koruma altına almayınız. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri hiç bir katkı ilave etmeyiniz. Bitkilerin raf ömürlerinin 1 yılı aşmamış olmasına ve bitkilerin doğru türü olmasına dikkat ediniz.

Soğan Kürü ;

sogan_kuru

Kaynamakta olan 1,5 su bardağı klorsuz suyun içerisine kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atın. 5 dakika ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatın. 5 dakika tamamlandıktan sonra, ocaktan alıp ılınmaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün. Günde 2 defa aç karnına 15 gün boyunca hiç ara vermeden için. Mümkünse öğleden önce ve öğleden sonra için. Fakat çalışıyorsanız veya o zaman diliminde müsait değilseniz, akşam yemeğinden önce ve yatmadan da içebilirsiniz.

Önemli Hatırlatma :

Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandır. Özellikle bembeyaz soğan aramaya gerek yoktur. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır. Soğuk olarak veya beklemiş haşlama suyu içilmemelidir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yağ Bezeleri ve Lipomlar İçin Bitkisel Öneriler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar