Yorgunluk ve Stres Giderici Doğal Çay Tarifi

Yoğun çalışma temposu, ev hayatı ve sosyal haya arasında sıkışıp kalmış tüm toplum. Bunun doğal sonucu olarak da yorgunluk ve stres beraberinde geliyor ve her ne hikmetse, geldiğinde de kalıcı olarak bizimle yaşamaya başlıyor. Psikoterapi ve psikiyatrik ilaçlar da artık insanların kullanmak istemediği yöntemler. Hepimizin son dönemlerde başvurduğu doğal yöntemler ise, yorgunluk ve stres için de kullanılabiliyor. Bu gün sizlere yorgunluk ve stres giderici doğal çay vereceğim.

Yorgunluk ve Stres Giderici Doğal Çay Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

yorgunluk_ve_stres_giderici_dogal_cay

  • 1 adet limon,
  • 1 kahve kaşığı kekik,
  • 1 çay kaşığı lavanta,
  • 1 yemek kaşığı nane,
  • 1 tatlı kaşığı bal,

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

Limonun kabuğunu rendeleyin. Rende kabuklar, lavanta,nane ve kekiği karıştırın. Hazırladığınız karşımı önceden kaynatmış olduğunuz yarım litre suyun içine katın ve ağzı kapalı olarak 15 dakika demlendirin. Ardından süzdüğünüz çayı içebilirsiniz. Dilerseniz bal ekleyebilirsiniz. İsteğe göre günde 2-3 fincan içebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yorgunluk ve Stres Giderici Doğal Çay Tarifi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar