Yumurta Kabuğu Sayesinde Bembeyaz Tüllere Sahip Olabilirsiniz

Pratik Bilgiler 02 Mart 2017

Beyaz çamaşırları ve tülleri yıkamak ayrı bir özen ister. Ama her zaman istenilen sonuç alınamaz. Özellikle de tüllerin beyazlatılması çok büyük sorun olabilir. Kış aylarında kalorifer isini de çeken tüller kararır ve bir türlü temizlenemez. Bu gün sizlere tül perdelerinizi bembeyaz yapacak olan yumurta kabuğu ile tül perde beyazlatma konusunda pratik bilgiler vereceğim.

yumurta_kabuguyla_tul_perde_yikama

Yumurta sağlık için en önemli protein kaynaklarından bir tanesidir. Yumurta kabuğunun neredeyse tamamı da kalsiyumdan oluşur. Kalsiyum en doğal ve en iyi beyazlatıcıların başında yer alır. Bu sebeple de beyaz çamaşırları ve tülleri beyazlatmak için ideal bir seçim olacaktır. Öncelikle yapmanız gereken şey dilediğiniz kadar yumurta kabuğunu bir gün boyunca kurumaya bırakın. Ardından kuruttuğunuz yumurta kabuklarını bir tülbentin içine sıkıca bağlayın. Genişçe bir leğenin içine ılık su doldurup tül perdenizi bu suya koyun. Yumurta kabuklarını sardığınız tülbenti de perdenin üzerine koyun. Yumurta kabuğunun içinde kalsiyum suyun içinde çözüldükçe tülün içine nüfuz edecek. 1-2 saat bu şeklide perdenizi beklettikten sonra, bir lavabo pompası ile perdenizi pompalayın. Ardında da tülü sudan çıkarıp, sıkabildiğiniz kadar süzün ve makinenize atıp, her zamanki gibi yıkayın. Tülleriniz ilk günkü gibi bembeyaz olacak.

Tül Perde İle Camları Buzlu Cam Yapma

 

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yumurta Kabuğu Sayesinde Bembeyaz Tüllere Sahip Olabilirsiniz” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
2684
Nehir Turları

Nehir Turları

07 Mayıs 2019
2270

Sponsor Bağlantılar