Yüz Şekline Göre Güzellik Önerileri

Yüz Şekline Göre Güzellik Önerileri Yüz Şekline Göre,Yüz Şekline Göre Öneriler,Yüz Şekline Göre Güzellik Önerileri,Yüz Şekline Göre Kaşlar Nasıl Olmalı,Yüz Şekli Özelliklerini Öğrenme Güzellik ve dış görüntü açısından Yüz şekline göre hareket etmek, çok daha bakımlı ve güzel görünmenizi sağlar. Herhangi birinde gördüğünüz kaş şekli veya makyaj sizde istediğiniz gibi durmayabilir. Bu sebeple yüz şekli özelliklerini öğrenmek güzellik konusunda ilk yapılacak işlerden bir tanesidir.. Saç, makyaj, kaş, giyim, aksesuar gibi unsurlara dikkat eder ve yüz şeklinize uygun olarak bunları kullanırsanız, yüz kusurlarını da en minimum seviyeye indirmiş olursunuz.. Bu gün sizlere yüz şekline göre güzellik önerileri sunmak istiyoruz..

Eğer Yüzünüz Oval İse

oval_yuz_sekli

 

En ideal yüz şekli oval yüz şeklidir. Hatları ve oranları ile ideal yüz tipidir. Oval yüzlerde zamanla oluşacak olan çöküntüler ve kırışıklıklar fazla sıkıntı yapmadan normale döndürülebilir.

Eğer Yüzünüz Elmas Şeklinde İse

elmas_yuz_sekli

Çene dar, elmacık kemikler, fazlaca geniş olan elmas yüz şeklinde yapılması gereken alnı daha geniş, yüzü daha uzun göstermektir. Bunun için ilk olarak kaşlara kavis verilmesi gerekir. Alt ve üst dudakların dolgu ile belirgin hale getirilmesi uygun olacaktır. Alnı daha geniş göstermek için, dilerseniz epilasyon ile saçları azaltmak yerinde olacaktır.

Eğer Yüzünüz Uzun İse

uzun_dikdorgen_yuz_sekli

Yanaklar çukur yüz uzun olan uzun yüzlerde, zamanla kaş düşmesi ve burundan uznan çizgilerin derinleşmesi söz konusudur.. Bunlar da, uzun yüzleri daha uzun ve daha zayıf gösterir. Yapılması gerekenler; kaşların botoksla kaldırılıp kavislendirilmesi, elmacık kemikleri, şakaklar, yanaklar, ağız çevresi ve dudaklara dolgu uygulanması, saçlara da bukle yaparak daha oval bir görünüm elde edilmesi uygun olacaktır..

Eğer Yüzünüz Kare İse

kare_yuz_sekli

Çene yapısı köşeli, alın saç çizgisi düz, alın bölgesindeki ve çenedeki genişlik birbirine yakın yüz tipidir. Burada ilk yapılması gerekn şey, kaşlara oval bir görüntü vermektir. Dudaklara uygulanacak doldu işlemi, çenedeki köşeli görünümün daha az olmasını sağlar. En önemli konu saç makyajda kare yüz tipine uygun sitili yakalamak ve kilo almatan kaçınmaktır. Yüzü uzun gösteren ve boyunu açıkta bırakan saç modelleri kare yüzler için idealdir.

Eğer Yüzünüz Kalp Şeklinde veya Üçgen ise

ucgen_yuz_sekli

Geniş alın ve sivri bir çeneye sahip olan kalp üçgen yüzler için, kaşları kavisli ve aradaki mesafe az olacak şekilde alınmalıdır. Dudaklar Fazla ince ise, çeneye ve bazı kişilerde yanaklara dolgu yapmak, görüntüyü dengelemek açısından iyi olacaktır. Dudaklar fazla ince değil ise, çeneye ve yanaklara dolgu yaptırmak uygun olmayacaktır..

Eğer Yüzünüz Yuvarlak İse

yuvarlak_yuz_sekli

Çene ve saç çizgisi yuvarlak, yanaklar dolgundur.. Kalıcı makyaj ile kaşlara yeniden şekil vermek , kalın ve kavisli kaşlar ile daha uzun ve ince bir görüntü sağlanabilir. Dudakların fazla dolgun gösterilmemesi gerekir. Dik yakalı ve boyunu saran bluzlar size uygun kıyafetler değildir. Yüz Şekline Göre,Yüz Şekline Göre Öneriler,Yüz Şekline Göre Güzellik Öneleri,Yüz Şekline Göre Kaşlar Nasıl Olmalı,Yüz Şekli Özelliklerini Öğrenme

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yüz Şekline Göre Güzellik Önerileri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
5775
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1632

Sponsor Bağlantılar