Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Sürülür?

Allık makyajda olmazsa olmaz malzemelerin başında yer alıyor. Üstelik allık ile yapacağınız makyaj hileleri ile yüzünüzü olduğundan ince gösterebilir ya da daha gergin bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu günkü konumuz, yüz tipine göre ve yüzü ince göstermek için allık nasıl kullanılır konusu üzerine olacak. Yüzü ince gösterecek püf noktaları konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Yüz tipine ve şekline göre allık uygulaması nasıl olur, yüz şekline ve tipine göre allık nasıl sürülür konularında püf noktalar emin olun çok işinize yarayacak türden.

Allık Nasıl Uygulanır/Kullanılır ?

Allık kullanmak yüzünüzü tazelemenin diğer adı gibidir. Pembe ve şeftali tonlarında uygulayacağınız allık ile elmacık kemiklerinde ve dolayısıyla yüzünüzde büyülü bir etki gösterir. Şeftali tonundaki allığınızdan bir miktar fırçaya alın. Fırçayı elinizin üzerine vurarak fazla allığın giderilmesini sağlayın. Fırçanızla beraber allığı hafif ve azar azar yanaklarınıza uygulayın. Şeftali tonundaki allığı sadece elmacık kemiklerinin üzerine uygulayın. Ardından da yanaklarınızın orta kısmına hafif pembe renkli allık uygulayın. Bu şekilde cildinize ekstradan tazelik vermiş olacaksınız.

yuz_tipine_gore_allik_nasil_surulur

Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Sürülür-Yüz Şekline Göre Allık Uygulaması

Yüz şekline göre yapacağınız allık uygulaması yüzünüzün daha ince görünmesi için ideal bir yöntemdir. Yüzü ince göstermek için yüz şekline ve tipine göre allık nasılı sürülür hep birlikte görelim.

Oval Yüz Şekline Allık Nasıl Sürülür ?

Oval yüz tipine allığı her şekilde uygulayabilirsiniz. Ama oval yüz tipine allık uygulamanın en iyi yöntemi şu şekildedir. Gülümseyin ve allık fırçanızı önce yanaklarınızın en yüksek noktasına sürün. Ardından şakaklarınıza, kulaklarınıza ve yanağınıza doğru yayın.

yuz_sekline_gore_allik_uygulamasi

Yuvarlak Yüz Şekline Allık Nasıl Sürülür ?

Geniş bir görüntüye sahip olan bu yüz tipinde allık öncelikle elmacık kemiklerinin üzerine ve altına uygulanmalıdır. Ardından  şakaklara doğru yayabilirsiniz, tıpkı 80’li yılların modası gibi. Bu yüzü ince göstermek için ideal bir uygulama şeklidir.

Köşeli Yüz Şekline Göre Allık Uygulaması

Köşeli bir yüz şekliniz var ise, allığı çok yukarıdan başlatmayın. Allığı yanağınızın üzerinden daralarak şakaklara kadar götürmeniz yerinde bir uygulama olacaktır.

Üçgen Yüz Şekline Göre Allık Uygulaması

Üçgen bir yüz tipi için uygulanan allık yüzü yatay olarak kesmelidir. Hafifçe çene üzerine de allık uygulanır ise, yüz hatlarınız daha güzel görünecektir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Yüz Tipine Göre Allık Nasıl Sürülür?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4372
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1905
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1614

Sponsor Bağlantılar