Zencefilin Kadınlar İçin Faydaları

Zencefil gerçek anlamda mucize bitkilerden bir tanesi. Ağrı kesici özelliğinden tutun da bulantı ve kusma problemine kadar pek çok sağlık sorununda kullanılan zencefil aynı zamanda iyi bir yağ yakıcı olması nedeni ile zayıflamak için de sıklıkla kullanılmakta. Zencefil herkes için kullanımı kolay bir bitki. Ama zencefilin kadınlar için faydaları da tartışılmaz. Siz blog severlerden gelen öneriler doğrultusunda, zencefilin kadınlar için faydaları üzerine bir araştırma yaptım. Sonuçları da sizlerle paylaşma istedim.

Zencefilin Kadınlar İçin Faydaları

zencefil

Zencefilin düzenli olarak kullanılması kadınlar için şu faydaları sağlar.

Antienflamatuar ve Doğal Ağrı Kesici

Zencefil, doğal ağrı kesici ve antienflamatuar etkisi ile artrit, artroz, fibromiyalji veya kronik yorgunluk gibi iltihaplı veya ağrılı hastalıkları doğal bir şekilde tedavi etmeye yardımcı olur.

Sindirim Problemleri

sindirim_problemleri

Şişkinlik, mide ülseri, gastrit, zayıf sindirim, ishal gibi sindirim sistemi problemlerinin tedavisinde yardımcı olur. Zencefil aynı zamanda, ilaç kullanımı ve alkol kullanımı sırasında mide koruyucu görevi görür.

Boğaz Enfeksiyonları

Ses kısılmaları ve boğaz enfeksiyonları konusunda yardımcı olur. Özellikle profesyonel şarkıcılar için önerilir.

Bulantı ve Kusma

bulanti_kusma

Hamileliğin ilk aylarında görülen bulantı ve kusma için, anneye ve fetüse zarar vermemesi açısından kullanılabilir. Ayrıca kemoterapi sırasında meydana gelen bulantı ve kusma için de mükemmel bir takviyedir. Deniz ve araç tutmasında da rahatlıkla kullanılabilir.

Isı Sağlar

Çok üşüyen kişiler için zencefil harika bir ısıtıcıdır. Zencefili ister dahili ister harici olarak kullanın yüksek ısı sağlar. Özellikle kış aylarında üşümemek için kullanılabilir. Yılın sıcak dönemlerinde terlemeyi artırdığı unutulmamalıdır.

Metabolizmayı Hızlandırır

zencefil_zayiflatirmi

Zencefilin ısıtıcı özelliğinin yanı sıra, metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı özelliği vardır.Bu da kilo vermek/ zayıflamak açısından çok önemlidir. Pek çok diyette zencefil ve zencefil çayı bulunmasının nedeni de budur.

Libidoyu Arttırır

Zencefil doğal bir afrodizyak olarak bilinir. Zencefilin afrodizyak etkisinden faydalanmak için, Toz zencefil, toz tarçın ve balı karıştırıp günde 1 çorba kaşığı tüketmeniz yeterli olacaktır.

Kalp Damar Hastalığını Önler ve Kan Dolaşımını Arttırır

kalp_damar_hastaliklari

Zencefil kalp damar hastalıklarını önlemek için de kullanılan bir bitkidir. Ama eğer kronik bir rahatsızlığınız var ise veya sürekli ilaç kullanmanız gerekli ise, zencefili kullanmadan önce mutlaka ve mutlaka doktorunuza danışın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Zencefilin Kadınlar İçin Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
AŞIRI HİJYENİN ZARARLARI

AŞIRI HİJYENİN ZARARLARI

13 Mayıs 2013
1341

Sponsor Bağlantılar