Zerdeçal Karışımlı Altın sütün Faydalarına İnanamayacaksınız!

Sağlık, Şifalı Bitkiler 31 Aralık 2016

Daha önceki bir makalemde sizlere 1 yıl boyunca zerdeçal suyu içerseniz ne olur sorusunun cevabını vermiştim. bu gün ise altın süt olarak nitelendirilen ve pek çok faydası bulunan zerdeçallı sütün faydaları ve hazırlanışı ile ilgili çok faydalı bilgiler önereceğim. Yalnızca 2 farklı malzeme ile kolaylıkla hazırlanabilecek olan altın süt/zerdeçallı süt, pek çok hastalık için şifa kaynağı olarak görülüyor. Zerdeçalın özellikle kanser hastalığı ve kanser hücreleri üzerinde olumlu etkileri artık hepimiz tarafından biliniyor. Peki zerdeçalın faydası sadece kanser üzerine mi? elbette hayır. Zerdeçalın etken maddesi olan kurkumin, özellikle eklem ağrıları, bağırsaklar, sinir sistemi ve kemik dokusu için oldukça faydalı. Bir de kurkumin maddesi sütle karıştırıldığı zaman çok daha faydalı hale geliyor.

Zerdeçallı Sütün/Altın Sütün Faydaları

altin_sut

  • Tıpkı zerdeçal suyu gibi, altın süt/zerdeçallı süt de kurkumin maddesinin vücuda daha kolay etki etmesini sağlıyor. Vücudu alkali hale getiriyor. Elbette düzenli kullanmak şartıyla.
  • Altın Sür, romatizma, eklem ağrıları ve artrit için tedavi edici özellik gösteriyor.
  • Altın süt vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor.
  • Altın süt bağışıklık sistemini güçlendirerek, kansere yakalanma riskini azaltıyor. Kansere karşı vücutta koruma kalkanı oluşturuyor.
  • Zerdeçalın süt ile birleşiminden oluşan altın süt karaciğeri temizliyor ve vücutta oluşan toksinlerin dışarı atılmasını sağlıyor.
  • Altın süt sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı oluyor.

Altın Süt Nasıl Hazırlanır?

altin_sut_zerdecalli_sut_faydalari

  • 40 gram zerdeçal (yaklaşık 3 yemek kaşığı),
  • 1 su bardağından biraz daha az su (100-150 ml su)
  • Süt

Altın sütün Hazırlanışı

Öncelikle toz zerdeçal ve suyu karıştırın. Karışımı ocakta 8 dakika macun kıvamına gelinceye kadar pişirin. Şayet kıvamı çok katı olursa bir miktar daha su ekleyebilirsiniz. Pişen macunu ocaktan indirin. Bu macunu buzdolabında 40 gün süreyle saklayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu macunu, her sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 kez 1 bardak sütün içine 1 çay kaşığı olacak şekilde karıştırıp için. Eğer tadı acı gelirse içine bir miktar bal katabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda faydalarını görmeye başlayacaksınız.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Zerdeçal Karışımlı Altın sütün Faydalarına İnanamayacaksınız!” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar